نخبگان کاری کنید، از شمال بوی خون می آید

شمال افغانستان به شدت آبستن تحولات خونین است. حالا دیگر بحث پیش بینی و گمانه زنی تمام شده است و نیاز و فرصت به تحلیل قضایا نیست، فقط نخبگان و افرادی که دست و صدای شان به جایی می¬رسند، کاری کنند تا افغانستان بخصوص شمال و مناطق مرزی شمالی از فاجعه نجات یابد.
 

سعید's Avatar
سعید پاسخ به موضوع: #42172 1 هفته 4 روز قبل
در مورد دو سر تونل نوشته اید بنظرم چیزی نوی نبود. با هر دو طرف رابطه داشته اند و از یکی بر ضد دیگر فشار وارد میکنند.
سعید's Avatar
سعید پاسخ به موضوع: #40230 2 هفته 2 روز قبل
درود به شما و ممنون از برخورد نیک تان. بنظرم هنوز از بیرون طلب کمک خواستن را فراموش نکرده ایم اول آینکه در کذشته نه چندان دور در قبل حمله به عراق برزگترین تظاهرات ضد جنگ در سراسر جهان برگذار شد به تصمیم قدرت تمامیت خواه استعمار تاثیری کرد؟ که این اعتراض فرضی کوچک ما کند؟و نظر آنان را تغیر بدهد بنابر آن پرسیدم هنوز از استعمار طلب خیر دارید؟ به دلیل آن بود که ما شناخت درست از امریکا نداریم نجیب و مسعود که تجربه نجیب پبش رویش قرار داشت فربانی عدم شناخت درست امریکا در پهلوی دیگر اشتباهات خود شدند. دوم در گذشته تاریخی شیر علی که با سپاه و قدرت به انتظار کمک استعمار دیگر نشست.در حالی که مردم با اتکابه خود انگریز ها را به فرار وادار نمودند.
با سپاس
سیدروح الله یاسر's Avatar
سیدروح الله یاسر پاسخ به موضوع: #37099 3 هفته 2 ساعت قبل
با عرض پوزش از تمامی خواندگان این صفحه و بخصوص جناب سعید، پاسخی به جناب سعید را در پنجره ی کوچکی نوشتم که چند سانتی طول و عرض داشت و امکان بازخوانی را نداشتم، بنابر این بابت اشتباه های تایپی در چند جا پوزش می طلبم.
یاسر
ناشناس's Avatar
ناشناس پاسخ به موضوع: #37097 3 هفته 2 ساعت قبل
جناب سعید گرامی درود برشما،

خوشحالم که وقت گذاشتید و نوشته ام را خواندید. همین گونه سپاسگزارم که دیدگاه و تبصره ی تان را در مورد نوشت. جدا از موافق یا مخالف بودن با دیدگاه یکدیگر، همینکه وقت خواندید و بالاخره تبصره تان را نوشتید خیلی ارزشمند است. در جامعه ی ما هنوز به دلایل مختلف سانسور و خود سانسوری به دلایل مختلف سلطه دارد و خیلی ها بخاطری که کسی نرنجد یا دیدگاه و نظرش را ابراز نمی کنند ویا اگر ابراز نظری هم می شود، به دور از متن و محتوا و بحث تبصره می شود. از این رو برایم خیلی ارزشمند است.
حالا هم به احترام شما دیدگاهم را می نویسم: بدون شک که از استعمار توقعی نمی رود، اگر چنین بود این نوشته بیرون نمی آمد. چنان که هم گفته ام مردم در تونلی گیر افتاده اند که هردو سر آن قاتلان این مردم قرار دارند. از سویی نخبگان که ادعای دردمندی و روشنفکری دارند در چرخه ی باطل میان الفاظ و معانی و مقوله ها می لولند و از متن جامعه دور اند، و تیر به هوا پرتاب می کنند. کرسی نشینان و کرسی خواهان و تحصیل کردگان کرسی خواه نیز برای حفظ مقام ویا لقمه نانی یا سکوت می کنند ویا هم نان به نرخ روز می خورند، چنانکه شتر دیدی نه دیدیدی.
با سپاس مجدد/ یاسر
سعید's Avatar
سعید پاسخ به موضوع: #34809 3 هفته 4 روز قبل
می‌بخشید، شما پس از حدود چهار دهه جنگ و فلاکت هنوز از استعمار طلب خیر دارید؟ مردم قدرت خود را بشناسند که بزرگترین قدرت همان است.

نظر شما چیست؟

PLG_KUNENADISCUSS_GEN_GUEST

اخبار روز

BBC ‮فارسی - صفحه افغانستان

کتاب ها